Spektakl Wyskubki Wrocław
Miłosz Pietruski, Zina Kerste, Anna Błaut, Dominika Probachta, Ewa Niemotko, Krzysztof Boczkowski

Miłosz Pietruski, Zina Kerste, Anna Błaut, Dominika Probachta, Ewa Niemotko, Krzysztof Boczkowski
Kiedy: 2022-12-31, godzina 20:00:00
Gdzie: Wrocław, Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Scena na Strychu, Rzeźnicza 12
Bilety od: 120zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu Inne terminy i lokalizacje

Informacje o wydarzeniu

"Zapraszamy widzów na Wyskubki, czyli wspólne skubanie, gadanie, śpiewanie i tańczenie. Opowiemy historię naszych bohaterów i mamy nadzieję, że publiczność podzielili się z nami swoimi historiami o powtarzaniu czasu" - powiedział Paweł Kamza.


Spektakl Sylwestrowy!  Twórczość Różewicza zwykle bywa interpretowana z punktu widzenia Awangardy. Ale jego pisarstwo zakorzenione było również w tradycji ludowej. Tropy poetyckie, strategie liryczne typowe dla literatury ludowej można odnaleźć w wielu jego utworach. Wyskubki będą próbą wyczytania w twórczości Różewicza tych śladów. Śladów splątania czyli żmutu. Sceniczny żmut, w którym zatrze się podział na widzów i aktorów, będzie spotkaniem poezji, gawędy, powiastki i tradycyjnej pieśni. Na partyturę preformansu złożą się przede wszystkim wiersze i opowiadania z tomów: Echa leśne i Matka odchodzi.


Śpiew, taniec i poezja - Wyskubki to spektakl, w którym zaciera się podział na aktorów i widzów.

Realizatorzy:
Adaptacja i reżyseria: Paweł Kamza
Scenografia i kostiumy: Iza Kolka
Muzyka: Aleksander Brzeziński
Choreografia: Adrian Rzetelski
Inspicjentka: Justyna Bartman-Jaskuła
Realizacja światła: Jacek Mieczkowski
Realizacja dźwięku: Krzysztof Pietrzykowski


Obsada:
Miłosz Pietruski, Zina Kerste, Anna Błaut, Dominika Probachta, Ewa Niemotko, Krzysztof Boczkowski, Aleksander Brzeziński (muzyka na żywo)

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl


O artyście

Twórczość Różewicza zwykle bywa interpretowana z punktu widzenia Awangardy. Ale jego pisarstwo zakorzenione było również w tradycji ludowej. Tropy poetyckie, strategie liryczne typowe dla literatury ludowej można odnaleźć w wielu jego utworach. Wyskubki będą próbą wyczytania w twórczości Różewicza tych śladów. Śladów splątania czyli żmutu. Sceniczny żmut, w którym zatrze się podział na widzów i aktorów, będzie spotkaniem poezji, gawędy, powiastki i tradycyjnej pieśni. Na partyturę preformansu złożą się przede wszystkim wiersze i opowiadania z tomów: Echa leśne i Matka odchodzi. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Miłosz Pietruski, Zina Kerste, Anna Błaut, Dominika Probachta, Ewa Niemotko, Krzysztof Boczkowski

Miłosz Pietruski, Zina Kerste, Anna Błaut, Dominika Probachta, Ewa Niemotko, Krzysztof Boczkowski

Znajdź nocleg w pobliżu

Inne terminy i lokalizacje

2022-12-31 Wyskubki Wrocław