Spektakl Widzę nic Wrocław
Anna Błaut, Katarzyna Dworak, Elżbieta Golińska, Aleksandra Listwan, Dominika Probachta

Anna Błaut, Katarzyna Dworak, Elżbieta Golińska, Aleksandra Listwan, Dominika Probachta
Kiedy: 2023-01-13, godzina 19:15:00
Gdzie: Wrocław, Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Duża Scena, Rzeźnicza 12
Bilety od: 50zł

Kup Bilety do teatru Znajdź nocleg w pobliżu Inne terminy i lokalizacje

Informacje o wydarzeniu

"Musical z elementami stand-upu, spektakl, który mimo swojej dramatyczności jest bardzo krzepiący" - tak mówią o nim sami twórcy. Widzę nic jest spektaklem o Anecie - trzydziestokilkulatce, która popełnia samobójstwo i całe życie przelatuje jej przed oczami. To uniwersalna historia o potrzebie poznania i zrozumienia, a tytułowe "nie-widzenie" - paradoksalnie - umożliwia prawdziwe poznanie rzeczywistości, albowiem uwalnia od złudzeń i fałszu.

Monodram, napisany przez Filipa Zawadę, na scenie został rozpisany przez reżysera Pawła Palcata na osiem głosów i niemą matkę. To spektakl, w którym fragmenty rzeczywistości rezonują z transowymi chóralnymi śpiewami do muzyki Łukasza Wójcika-Zawieruchy.

Z recenzji:
"Piękny, przejmujący, ale też dowcipny spektakl (…) bardzo muzyczny i zmysłowy (...) nie tylko dzięki ciekawej muzyce Łukasza Wójcika-Zawieruchy, ale też poprzez niezwykłą muzykalność świetnego tekstu Zawady i ruch sceniczny, nad którym czuwała Ewelina Ciszewska" (Dagmara Chojnacka, Radio RAM]
"Aneta Anny Blaut jest inteligentna i nowoczesna. Aneta Katarzyny Dworak-Wolak to kobieta seksualnie wyzwolona. Aneta Elżbiety Golińskiej budzi szacunek głębią przemyśleń. Aneta Aleksandry Listwan zachwyca odwagą i urokiem. Aneta Dominiki Probachty to wieczna buntowniczka, mało mówi w spektaklu, by w finale wybuchnąć przejmującym oskarżeniem. Aneta Magdaleny Skiby jest wiecznie zafrasowana, inna Aneta z troski zapycha więc jej usta czerwonym makaronem. Aneta Jolanty Solarz-Szwed to kobieta z klasą, wiecznie elegancka. Aneta Małgorzaty Urbańskiej z wdziękiem stara się zachować dystans do świata. Każda z Anet używa nieco odmiennej sztuki aktorskiej, wszystkie robią to po mistrzowsku i z dużym poczuciem humoru. Żadna z nich nie jest Anetą najważniejszą czy Anetą centralną" (Mirosław Kocur, teatralny.pl)

Realizatorzy:
Dramaturgia, współpraca reżyserska: Filip Zawada
Reżyseria: Paweł Palcat
Scenografia i kostiumy: Magdalena Mucha
Muzyka: Łukasz Wójcik-Zawierucha
Choreografia: Ewelina Ciszewska
Reżyseria świateł:  Katarzyna Łuszczyk
Asystentka reżysera: Jolanta Solarz-Szwed
Inspicjentka: Katarzyna Krajewit
Konsultantka ds. niewidzenia: Angelika Dominiak
Realizacja dźwięku: Michał Ganiebny
Realizacja światła: Janusz Kaźmierski

Obsada:
Anna Błaut, Katarzyna Dworak (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy), Elżbieta Golińska, Aleksandra Listwan (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy), Dominika Probachta, Magdalena Skiba (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy), Jolanta Solarz-Szwed, Małgorzata Urbańska (Teatr Modrzejewskiej w Legnicy), Małgorzata Madi Rostkowska (tłumaczka języka migowego)

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl


O artyście

Widzę nic jest spektaklem o Anecie – trzydziestokilkulatce, która popełnia samobójstwo i całe życie przelatuje jej przed oczami. To uniwersalna historia o potrzebie poznania i zrozumienia, a tytułowe „nie-widzenie” – paradoksalnie – umożliwia prawdziwe poznanie rzeczywistości, albowiem uwalnia od złudzeń i fałszu. Monodram, napisany przez Filipa Zawadę, na scenie został rozpisany przez reżysera Pawła Palcata na osiem głosów i niemą matkę. To spektakl, w którym fragmenty rzeczywistości rezonują z transowymi chóralnymi śpiewami do muzyki Łukasza Wójcika-Zawieruchy. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Kup Bilety do teatru

Na koncercie wystąpią: Anna Błaut, Katarzyna Dworak, Elżbieta Golińska, Aleksandra Listwan, Dominika Probachta

Anna Błaut, Katarzyna Dworak, Elżbieta Golińska, Aleksandra Listwan, Dominika Probachta

Znajdź nocleg w pobliżu

Inne terminy i lokalizacje

2023-01-13 Widzę nic Wrocław
2023-01-14 Widzę nic Wrocław
2023-01-15 Widzę nic Wrocław